ROBORAPTOR: Elégedettek vagytok? Mennyire vitték a Szuperhős Mesék első részét?
FANTASMANIA: Konkrét számot nyilván nem mondhatunk, de jól fogyott újságosnál is és nálunk is. Bár anyagi siker nem volt, a lelkesedésünk töretlen. :)FANTASMANIA: Ez még korainak tűnik, terveink szerint még karácsony előtt beiktatjuk a 3. számot, kicsit pihenünk és az új évben szembenézünk az új kihívásokkal.
ROBORAPTOR: Elég sok idő telt el a két kötet között, gondolom szeretnétek rendszeresebben megjelenni. Mi lenne ennek a módja?
ROBORAPTOR: Mit tanultatok az első számból?
FANTASMANIA: Sok mindent, formailag, stílusilag is. Drasztikusan nem változtathatunk egyik számról a másikra, de az már látszik, hogy a fiatal felnőtt korosztályt érdekli a tematika. Ezért a következő történetszál cselekménye összefüggőbb lesz, és a szöveg kevésbé lesz egyszerűsített az első számhoz képest. Persze az eredeti célkitűzést tartjuk, továbbra is való gyerekkézbe is, és továbbra sem vesszük túl komolyan magunkat. Az ajánlott alsó korhatárt 10 évesben határoztuk meg, szerintünk ekkortól kényelmesen lehet önállóan olvasni. Fiatalabbak pedig anyával, apával mesét olvasva tudják majd fogyasztani, hogy szükség esetén egy-egy mondatot vagy szót meg tudjon magyarázni a szülő. Mikor az első számot csináltuk, a legnagyobb kérdés az volt, hogy a publikumnak van-e igénye a koncepciónkra, a válasz egyértelmű igen.
FANTASMANIA: Huh, nehéz kiemelni, nagyon sok visszajelzést kaptunk. Döntő részben jókat, ezért is döntöttünk a folytatás mellett. Szerintünk rossz kritika nincs, maximum olyan, amiből nem tudunk építkezni. Többen pozitívan igazolták vissza azt, hogy az egész kicsit önironikus és az egyik mellékszereplő, Tachkov Professzor figurája is sok mindenkinek tetszett. Ő egy robottestet irányító, tudós tacskó és a második számban saját kalandjának főhőseként tér vissza. Ennek különösen örültünk, mert mi is többet szerettük volna szerepeltetni. Érdekes módon azt, hogy minél több rajzoló munkáit próbáljuk megjelentetni kevesebben értékelték. Ennek ellenére ehhez tartjuk magunkat. A tényen túl, hogy nálunk lehet ily módon publikálni, azért is erény ez, mert így a számok előrehaladtával a visszatérő figurák jobban ki tudnak forrni, ahogy egymás korábbi munkáit is látva egyes elemeket megtartanak, másokat újragondolnak a rajzolók. Erre jó példa, hogy Pintér Márk a borítókon használt Harcsa Huszár címkefigurát Létai Márton Harcsa kosztümével-, de emberszerűbb testtel rajzolta. Most a második számban Marci közelítette a figurát a Márk által használt testarányokhoz.
FANTASMANIA: Egyelőre tartjuk ezt a formát, de nem vagyunk megrendíthetetlenek.
ROBORAPTOR: Hogyan választottátok ki az új rajzolókat?
ROBORAPTOR: Az Epicline szépen tör előre és hódítja meg a magyar képregény kereskedelmi forgalmát... Nem érzitek őket konkurenciának? Látnátok lehetőséget az együttműködésre?
ROBORAPTOR: Rendeződött, vagy van-e valami történés Hungária Kapitány vs. Hungária Kapitánya ügyben?
ROBORAPTOR: Mik a tervek a harmadik számra?
FANTASMANIA: A harmadik szám mellett is elköteleztük már magunkat, és azzal fogjuk lezárni ezt a cselekményívet, így a magazin három száma egy egységet fog alkotni. A második szám az, ahol elkezdjük erősíteni a gonosztevők oldalát és ez a harmadikban fog kicsúcsosodni.
Ha tetszett a poszt, lájkolj és kövess bennünket a facebookon is!
Utolsó kommentek